عضویت در خبرنامه سایت

اشتراک گذاری مطالب سایت

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksLinkedin

آخرین اخبار سایت دانش تبلیغات

تبلیغات موجود بر روی اتوبوس ها خلاف است

رییس انجمن صنفی شرکت های تبلیغاتی در گفت و گو با دانش تبلیغات  از تخلف صورت گرفته در تبلیغات روی اتوبوس ها سخن گفت.

به گزارش دانش تبلیغات ، نحوه تبلیغات بر روی بدنه اتوبوس ها  مدت هاست مورد اعتراض مردم قرار گرفته است.

اعضای شورای شهر چهارم و همچنین اعضای شورای شهر پنجم نیز پس از روی کار آمدن به صورت مستمر تذکراتی درباره نحوه این تبلیغات داده بودند.

با گسترش اعتراضات، پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل شهرداری تهران طی دستوری به امین عارف نیا، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خواستار برگزاری نظرسنجی از سوی مردم تا یک هفته از زمان شد تا در اولین فرصت بنا به نظر مردم ادامه تبلیغات به نحو موجود تعیین تکلیف شود.

بدون آن که نظرسنجی برگزار شود، کمیسیون حمل و نقل شورای شهر به همراه معاون حمل و نقل شهرداری جلسه ای را در یکی از اتوبوس هایی که تبلیغات بر روی آن نصب شده بود برگزار کردند و پس از آن اعلام شد که تبلیغات هیچ مشکلی ندارد، فقط درشب دید را کم می کند که باید اصلاحاتی بر روی آن اعمال شود.

دهقان،رییس انجمن صنفی شرکت های تبلیغاتی در گفت و گو با خبرنگار شهری برنا در این خصوص گفت:\"تبلیغات بر روی اتوبوس ها امری طبیعی است ولی نباید حق آزادی دیگران را سلب کند ،سرنشینان حق دارند زمانی که داخل اتوبوس می نشینند بیرون را ببینند و اگر این حق از آنها گرفته شود باعث ضایع شدن حق آنها می شود و قابل قبول نیست.

او ادامه داد: تبلیغات روی بدنه اتوبوس و پشت اتوبوس تا پیشانی را قانونی می دانیم و خوب است اما این حق موجب این نباید بشود که شیشه ها را بپوشانند و حق دیگران را بگیرند.

دهقان ادامه داد:نصب تبلیغات بر روی شیشه های اتوبوس اگر طوری باشد که از داخل، نمای بیرون مشخص باشد ممنوع نیست، حق مسافر نباید گرفته شود و در کشورهای دیگر نما از داخل دیده می شود ولی اگر قرار باشد که جلوی شیشه گرفته شود و مسافر نتواند بیرون را ببیند و ایستگاه را رد کند این باعث لطمه زدن  به حقوقو شهروندان می شود و حقش ضایع می شود.

او در پایان گفت:طبقه اتوبوس سوار و متوسط جامعه که همه نمی توانند همه تابلوها را بخوانند زیرا برخی افراد مسن و کم سواد هستند و با دیدن یک سری علامت ها و نماد ها ایستگاه را تشخیص می دهند پس باید بتوانند ایستگاه را ببیند ، خودم سوار شدم، متأسفانه دید از داخل وجود ندارد و این خلاف است.

گفتنی است شهرداری تهران اخیرا با تولید کلیپ هایی و پخش آن در فضای مجازی سعی در القا این موضوع دادر که تبلیغات به نحو موجود هیچ مشکلی ندارد و حتی برای شهر و شهروندان مفید است.

لطفا مارا در گوگل محبوب کنید