عضویت در خبرنامه سایت

اشتراک گذاری مطالب سایت

FacebookTwitterDiggGoogle BookmarksLinkedin

آخرین اخبار سایت دانش تبلیغات

ممنوعیت تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت

در مجلس

ایرادات طرح «ممنوعیت تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت» رفع شد

نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در فضای مجازی را برطرف کردند.

به گزارش دانش تبلیغات، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح «ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه ها و فضای مجازی» در دستور کار قرار گرفت و با هدف تأمین نظر این شورا، دو مورد اصلاح در مصوبه قبلی مجلس صورت گرفت.

بر این اساس نمایندگان مصادیق اطلاعات نادرست و تبلیغات خلاف واقع را که موجب گمراهی مخاطب و آسیب به سلامت در رسانه ها می شود، به این شرح اصلاح کردند:

«اطلاعات و یا ادعاهای خلاف قوانین مربوطه که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مراجع قانونی صاحب صلاحیت در مورد روش فرآوری، تولید، نامگذاری تجاری، خواص، ترکیب، منشأ سودمندی، ارزش غذایی، روش درمانی، آثار و منافع ناشی از ارائه خدمات و یا درمان یا دارابودن گواهی و یا مجوز از مراجع داخلی و یا خارجی در خصوص کالاها و خدمات موضوع این قانون.

همچنین نمایندگان در اصلاح دیگری یک ماده به شرح زیر به مصوبه قبلی خود الحاق کردند؛

بر این اساس مقرر شد «در اجرای این قانون رعایت مفاد سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی مصوب ۲۵تیرماه ۱۳۹۲شورای عالی انقلاب فرهنگی الزامی است»

لطفا مارا در گوگل محبوب کنید